Preskočite na sadržaj Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

ODRŽANO 24. PRVENSTVO HRVATSKE U FIELD SAMOSTRELU

Ovog vikenda 19 i 20.05.2018. u organizaciji ŠSK Malinska u gradu Krku održano je 24. Prvenstvu Hrvatske u field samostrelu, na kojem su nastupili strijelci SD Velikog Trgovišća.

U ekipnom dijelu, ekipa SD Veliko Trgovišće u sastavu Mihaela i Martin Oborovečki i Karla Bartolović osvojili su drugo mjesto te tako potvrdili titulu viceprvaka Hrvatske iz prošle godine. Prvo mjesto osvojila je ekipa  SD “Dubrava 1094” dok su treći bili domaćini  ŠSK “DUB” Malinska.

U pojedinačnoj konkurenciji naslov državne juniorske prvakinje osvojila je Mihaela Oborovečki,  2. mjesto kod juniora osvojio je Martin Oborovečki, a David Bunčec 5. mjesto.

Karla Bartolović osvojila je 2. mjesto kod kadeta.

Sve rezultate možete pogledati u biltenu na sljedećoj poveznici;

Ovo natjecanje ujedno je i izborno natjecanje za sastav hrvatske reprezentacije za EP u Estoniji.

Prvoga dana natjecanja vrijeme je bilo sunčano sa vjetrom od samog jutra tako da rezultati nisu bili previsoki.

Prve A norme za EP ipak su i po ovako lošim uvjetima ispucali samo najiskusniji strijelci;

Andrej Krstinić, Marijan Kajfeš, Domagoj i Valentina Pereglin, Nikolina Krivanek, Martin i Mihaela Oborovečki  i Željko Tijan.

Drugog dana strijelce je pratio jak vjetar koji je puhao tijekom cijelog meča tako da su i osvajači svjetskih i europskih naslova bili nemoćni

i daleko od rezultata prvoga dana, a i po najtežim uvjetima B norme ispucali su Željko Tijan i Mihaela Oborovečki.

Kadeti se ipak po ovakvim uvjetima nisu predali i ispucali za njih vrlo vrijedne rezultate s obzirom na loše vremenske uvjete  kakvi će zasigurno biti i u Estoniji.

U kvalifikacijama naša Karla Bartolović zauzima drugo mjesto te ozbiljno kandidira za sastav hrvatske reprezentacije, a David Bunčec trenutno drži 5. mjesto. S obzirom na to da mu je ovo prvi nastup na otvorenom imat će priliku popraviti plasman već za dva tjedna u Dubravi na 2. izbornom natjecanju.

Ovdje je poveznica na kvalifikacije za EP u Estoniji.