Preskočite na sadržaj Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

USPJEŠAN VIKEND HRVATSKOG VUKA

Protekli vikend (1.-2-3-2014.) u organizaciji sifu Francesca Callegarija i njegovog tima u talijanskim Udinama je održano međunarodno Wushu natjecanje u disciplinama taolu i sanshu (forme i borbe). U odličnoj atmosferi natjecalo se ukupno 450 natjecatelja (od toga 140 u disciplinama Sanda i Qingda). Hrvatski tim sačinjavali su natjecatelji iz zagrebačkih klubova DUbrava i Gradec, Wushu klub Hrvatski Vuk iz Krapinsko-zagorske županije te Hungar Wushu Kung fu klub iz Pule. Našio borci pokazali su da se mogu ravnopravno nositi s natjecateljima iz Italije koja ima puno dužu tradiciju i puno više natjecatelja nego Hrvatska te su demonstrirali veliku borbenost, kvalitetu i htijenje osvojivši ukupno deset medalja.

Zlatne medalje osvojili su seniori Luka LUburić (-75kg) i Igor Vojvodić (-85kg) iz Wushu kluba Dubrava, senior Robert Špoljar (-80kg) te kadet Karlo Hac iz Wushu kluba Hrvatski Vuk, kadet Toni Čujić Klenovar iz Hungar Wushu Kung fu kluba iz Pule. Srebrnu medalju osvojili su senior Ivan Zovko (Wushu klub Gradec) i kadet Mak Indra Sever (Hrvatski Vuk), a brončane senior Filip Svetec (-80kg) iz Wushu kluba Dubrava, junior Alen Zekić (Pula) te kadet Emanuel Egredžija (Hrvatski Vuk). Istaknimo da su Luka Luburić i Robert Špoljar (s još dvoje talijanskih natjecatelja) proglašeni najboljim natjecateljima turnira te dobili prekrasne pehare, a tim Republike Hrvatske osvojio je po ukupnom broju medalja drugo mjesto i bon od 300Eur koji smo iskoristili za kupnju potrebite sportske opreme za trening. Odličan posao odredio je i naš sudac, Dean Putina iz Pule, koji je sudio kao glavni sudac na borilištu.