Preskočite na sadržaj Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

4.VELIKO TRGOVIŠĆE SAMOSTREL KUP

23.05.2015. u Velikom Trgovišću održan je 4. VT turnir samostrelom field. Po hladnom i kišovitom vremenu vrhunske rezultate postigli su najiskusniji strijelci. Ovo je bilo prvo okupljanje strijelaca samostrelom na otvorenom ove sezone uz sjajnu organizaciju natjecanja od strane SD Veliko Trgovišće.
Pokrovitelji natjecanja su općina Veliko Trgovišće, Krapinsko-zagorska županija i Hrvatski streljački savez.
Na svečanom otvorenju dobrodošlicu svim natjecateljima i prisutnima zaželjeli su počasni predsjednik SD Veliko Trgovišće Rudolf Kontrec st, načelnik općine Veliko Trgovišće Robert Greblički, te Zamjenik župana za gospodarstvo Krapinsko-zagorske županije Anđelko Ferek – Jambrek.
Otvorenje su svojim nastupom usprkos kiši uveličale Mažoretkinje Dubrovčan.
Do samog završetka natjecanja padala je kiša , što nije nimalo smanjilo dobro raspoloženje na terenu, gdje moramo istaknuti mlade zapisničare koji su svoj posao obavili za svaku pohvalu.
Naše društvo kao organizator pripremilo je iznenađenje natjecateljima tzv. drvene medalje
U juniorskoj konkurenciji Martin Oborovečki osvojio je 3. mjesto iza Luke Štrbenca (PGSD Zagreb) i Valentine Kozumplik (SD Dubrava 1094) uz vrlo male razlike. Mihaela Oborovečki osvojila je 4. mjesto, a Petra Hršak 7. mjesto.
Kod žena, prvo mjesto uvjerljivo je osvojila Nikolina Krivanek ispred Valentine Pereglin i Tihane Odlešić-Kačavenda (sve SD Dubrava 1094).
U muškoj konkurenciji također uvjerljivo je pobjedio Domagoj Pereglin (SD Dubrava 1094) ispred klupskog kolege Marijana Kajfeša i Zorana Špolera (GSD Požega 1871)
U ekipnoj konkurenciji prvo mjesto osvojili su SD Dubrava 1094, drugo mjesto GSD Požega, a treće SD Veliko Trgovišće.
Na proglašenju pobjednika nagrade najboljima dodjelili su zamjenica načelnika Štefica Kukolja, glavni tajnik Hrvatskog streljačkog saveza Dragutin Vrbek i član stručne komisije Međunarodne samostrelske unije Pero Stojnić.
Predsjednik društva Rudolf Kontrec ml. uručio je prijelazni pehar za najbolji rezultat natjecanja Domagoju Pereglinu (865).
Na samom kraju prisutni su uz veliki pljesak pozdravili legendarnu Branku Pereglin, osvajačicu brojnih svjetskih i europskih medalja.
Zahvaljujemo na velikom trudu u gotovo nemogućim uvjetima organizacijskom i izvršnom odboru , voditelju protokola Nikoli Caparu, mladim zapisničarima, Mažoretkinjama Dubrovčan, svim natjecateljima i trenerima, pokroviteljima i sponzorima bez kojih 4.VT samostrel Kup ne bismo mogli održati.